Cool Cast Bandaj
Adet :
70,00 TL
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kapıda Ödeme İmkanı
Hızlı Kargo
Stok Durumu : Stokta Var
 
Formülünde bulunan kalamin , çinko oksit ve demir oksit karışımı bir astrenjan.Kaşıntı giderici ve antiseptik özelliklere sahip bir maddedir. Gliserin yumuşatıcı ve nemlendirici özellikte olup mentol ise ağrı giderici ve serinletici özelliklere sahiptir. 
 
 
 
Bileşimi                         ;Her bandaj 36 gr glisin,16,5 gr çinko asit ,13,2 gr kalamin ve 0,05 gr mentol ihtiva eder.
 
Farmakolojik özellikler  ;formülünde bulunan ,çinko oksit ve demir oksit karışımı bir astrenjan , kaşıntı giderici ve antiseptik özelliklere sahip bir maddedir. Gliserin yumuşatıcı ve nemlendirici bir maddedir.Mentol ağrı kesici ve serinletici özelliklere sahiptir.
 
Kullanım alanı               ;Bacaklardaki yangı,şişme  ve ağrıyı azaltmada kullanılır. İncinme ,gerilme ve eklem içi enjeksiyonlardan sonra destekleyici olarak kullanılır.Yanmayı giderici özelliğe sahiptir.Açık yaralardave inatçı şişliklerde kullanılmamalıdır.
 
Kullanım şekli ve dozu   ;Bacağa 8 şeklinde uygulanır.Bandaj ne çok sıkı ne de çık gevşek olamamlıdır. Bandaj bacakta24-72  saat arasında bırakıldıktan sonra çıkarılarak sabun ve su ile bölge temizlenir.Çoğu vakalarda şişme bir gece veya 24 saat sonra azalır. Eğer şişkinlik devam ederse bandaj çıkarılır ve veteriner hekime başvurulur.
 
Kontrendikasyonları         ;Açık yaralarda ve inatçı aşırı şişliklerde uygunmamamlıdır.
 
Uyarılar                             ;Solunması solunum sistemini irrite ederek öksürüğe neden olabilir.Yutulması halinde ağızda ağrı  ve mide bulantısı ,kusma ve ishal görülür.Bu kişi bol su içmelidir ve tıbbi yardım alınır. Eğer kusma  görülürse akçiğer aspire olmasını engellemek için kişi baş aşağı tutulur.Deri ve gözle temasla kırmızılık irritasyon görülür.Deri ve göz en az 15 dakika yıkanmalıdır.
SinerjiVet
Serkan Atçılık
Foran Equine
SBS Atçılık
Yükseliş Atçılık
Plusvital
PHARMAX
Marstall
Derby&Metman
 
FIRSATLARDAN İLK SEN HABERDAR OL
İndirimlerden kampanyalardan ilk senin haberin olsun
KATEGORİLER
KURUMSAL
SİPARİŞ İŞLEMLERİ
ALIŞVERİŞ İŞLEMLERİ
BİZİ TAKİP EDİN
ADANA Yükseliş Atçılık © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.